Otrdiena, 03 Novembris 2020 15:05

Jauns vides objekts – atgādinājums par seno baltu kultūru

Salas novada Zvejnieklīcī ar Zemgales Plānošanas reģiona īstenotā projekta atbalstu pabeigta jaunas atpūtas vietas izbūve. Tā meklējama gleznainā Daugavas krastā ar lielisku skatu uz Sēlpils pilskalnu, kur līdz 13. gadsimtam atradās senās Sēlijas valdnieku pils, kas bija ievērojams sēļu politiski ekonomiskais centrs. Mūsdienās, diemžēl, pēc spēkstacijas izbūves Daugavā, pilskalns gandrīz pilnībā ir paslēpts zem ūdens. Jaunais atpūtas laukums atrodas līdzās vietējo iedzīvotāju un tūristu iemīļotajai Zvejnieklīča brīvdabas estrādei un, kā atzina Salas novada pašvaldības vadītāja Irēna Sproģe, tas būs lielisks papildinājums gan šai atpūtas vietai, gan kalpos kā vēsturiska liecība par seno baltu kultūru.

LATLIT logo LAT full RGB

LAT.BEL.Kultūras projekts Gliemežvāks 2

Minētais vides objekts izveidots gliemežvāka formā, jo būvprojekta ideja radusies, pētot informāciju par arheoloģiskajiem izrakumiem, kas veikti Sēlpils apkaimē un sniedz plašu informāciju par seno sēļu dzīvesveidu. Kādā no ekspedīcijām atrasti kauri gliemežvāki, kas senajiem baltiem bijis raksturīgs maiņas ekvivalents un rotu elements.

Atpūtas laukums izbūvēts Interreg V-A  Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-447 “Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta “Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana”/Explore Balts ietvaros un kalpos jaunā tūrisma maršruta atpazīstamības veicināšanai. Projekta kontaktpersona: Anna Builo-Hoļme (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., +371 63028457). Vairāk informācijas par projektu: https://www.zemgale.lv/images/Kopsavilkums_majaslapai_EXPLORE_BALTS.pdf

Projekta kopējais finansējums: 869 689,02 EUR (t.sk. ERAF finansējums: 739 235,65 EUR),

ZPR finansējums: 126 490,60 EUR (t.sk. ERAF finansējums: 107 517,01 EUR).

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Informāciju sagtavoja:
Sandra Kauranena
ZPR Projektu asistente