Ceturtdiena, 29 Decembris 2022 12:03

Dzīvesziņas un arodu sētā atklās brunču izstādi “Zemgale ziedu rakstos”

No 3. līdz26. janvārimjaunatklātajā Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, būs skatāma novada rakstaino brunču ceļojošā izstāde “Zemgale ziedu rakstos”.

Brunču izstādes bilde

Zemgales novadam raksturīgi rozīšu brunči, kā arī saulīšu un zvaigznīšu raksti, ko ieauda brunču joslās. Brunču ieloces kādreiz iegludināja ar karstiem maizes kukuļiem, kurus pavisam karstus kārtoja virs ielocēs saliktā auduma un ļāva atdzist. Zemgalē ir liela brunču daudzveidība, rakstu un krāsu salikumi. Izstādes apmeklētāji varēs gūt priekšstatu par krāšņajiem Zemgales novada tautastērpa brunčiem, krāsām un to aušanas noslēpumiem.

Ikviens interesents aicināts uz izstādes atklāšanu 3.janvārī pulksten 13 Dzīvesziņas un arodu sētā. Izstādē būs eksponēti tautastērpi un desmit dažādi Zemgales novada brunči, kā arī fotoattēli, brunču audumu paraugi, kā arī īpaši izvietota planšete ar informāciju par aušanas stellēm ar velkamo ierīci. Izstādes eksponātu veidošanā piedalījās SIA “Austras raksti” audējas un rokdarbnieces.

Izstāde būs skatāma līdz pat 26.janvārim - no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa Dzīvesziņas un arodu sētā pieaugušajiem 4 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 EUR, ģimenes biļete (2 pieaugušie un vismaz 1 bērns līdz 18g.) 6 EUR.

Ceļojošā izstāde “Zemgale ziedu rakstos” tapusi ar mērķi iepazīstināt izstādes apmeklētājus ar Zemgales novada rakstaino brunču daudzveidību un popularizētu tos visos Latvijas novados. Izstādi plānots eksponēt arī Tukuma audēju darbnīcā, Jaunpils muzejā, Dobeles Amatu mājā, lietišķās mākslas studijā “Tīna”, Bauskas muzejā, Nemateriālā kultūras mantojuma centrā “Upīte”, Madonas muzejā, Alsungas Amatu mājā, kā arī Ozolnieku Kultūras namā.

Informāciju sagatavoja

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde

"Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"