Otrdiena, 27 Aprīlis 2021 12:02

Zemgales tūrisma pakalpojumu sniedzēji aicināti pieteikties zīmei “Gājējiem draudzīgs”

Zemgales plānošanas reģions aicina tūrisma pakalpojumu sniedzējus pieteikties zīmei “Gājējiem draudzīgs / Hiker-friendly”. To var saņemt jebkurš tūrisma pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs, kas vēlas būt “draudzīgs” kājāmgājējiem, piedāvājot šai mērķgrupai nepieciešamus pakalpojumus.

Hiker Friendly Logo lv

„Gājējiem draudzīgs / Hiker-friendly” uzlīme/zīme ir efektīvs veids, kā parādīt konkrētajai mērķgrupai, ka viņi ir gaidīti. Šādas zīmes ir atpazīstamas visā pasaulē, un, tās ieraugot, ceļotājam ir skaidrs, ka te tiks izprastas viņa vajadzības un būs kāds domubiedrs vērtīgai informācijas apmaiņai. Lai veiksmīgi realizētu kādu tūrisma produktu, iesaistītajām un ieinteresētajām pusēm ir jāstrādā pēc līdzīgiem viesmīlības kvalitātes principiem. Tāpēc izstrādātie kritēriji var kalpot par orientieri tūrisma uzņēmējiem. Vispārējie kritēriji piemērojami jebkuram tūrisma pakalpojuma sniedzējam. Naktsmītņu kritēriji – tikai naktsmītnēm.

Saņemtā “Gājējiem draudzīgs” zīme apliecina, ka uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu personīgo ekipējumu. Turklāt šo zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt pārgājienu ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Zīmes „Gājējiem draudzīgs / Hiker-friendly” kritēriji izstrādāti kā vadlīnijas pakalpojumu sniedzējiem, ja viņi vēlas būt noderīgi kājāmgājējiem. Tie tiek iedalīti obligātajos un ieteicamajos kritērijos. Lai tūrisma uzņēmējs saņemtu zīmi, jābūt izpildītiem vismaz 75% no obligātajiem kritērijiem. Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu.

Ar “Gājējiem draudzīgs / Hiker-friendly” zīmi un kritērijiem var iepazīties šeit: https://www.celotajs.lv/lv/c/prof/certificates/hiker_friendly.

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2021. gada 18. maijā, zīmes saņemšanai līdz 10. maijam varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā. Interesenti no Zemgales var pieteikties, sūtot aizpildītas pieteikuma anketas uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

LEJUPLĀDĒJAMAS ANKETAS:

627018 200Anketa naktsmītnēm.

Daco 416618 Anketa tūrisma informācijas centriem.

568635131536669843 128Anketa citu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Lujāne
Zemgales plānošanas reģiona
Sabiedrisko attiecību speciāliste