Drukāt šo lapu
Trešdiena, 29 Decembris 2021 07:31

Paziņoti konkursa “Radošā Zemgale” uzvarētāji

Gada izskaņā noslēdzies jau trešais konkurss “Radošā Zemgale”, ko organizē Zemgales uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Junior Achievement – Young Enterprise Latvija, Zemgales pašvaldībām, izglītības iestādēm un reģiona uzņēmējiem - konkursa uzdevumu devējiem.

image1

Šogad konkursam uzdevumus piedāvāja 11 dažādu nozaru Zemgales reģiona uzņēmēji - SIA Gusto, SIA Picu darbnīca, SIA IMIga, SIA MILZU!, Biedrība “Ūsiņš”, Elejas gardumu namiņš, SIA Saules alpakas, ZS “Aveņi”, kā arī uzņēmējas Sandra Latiša, Zanda Ragele un Iluta Straģe.

Arī šogad pieaudzis konkursa dalībnieku skaits - tajā piedalījušies 400 audzēkņi no 20 skolām, iesniedzot 152 darbus. Konkursa organizētāji priecājas par skolēnu aktivitāti, dažādajām pieejām un kvalitatīvajiem rezultātiem, tāpat tika slavēta skolēnu spēja sadarboties komandā, deleģēt uzdevumus un strādāt, lai sasniegtu vienu rezultātu.

Darbu vērtēšana un uzvarētāju izvēle uzņēmējiem bijis grūts uzdevums, jo skolēni, veicot uzdevumus, pielietojuši dažādas pieejas, iesniegtie darbi bijuši radoši un kvalitatīvi izstrādāti. Uzņēmēji īpaši novērtējuši, ka skolēni ar tiem sadarbojušies un uzdevuši jautājumus, lai pēc iespējas veiksmīgāk un prasībām atbilstošāk izstrādātu konkursa darbus.

Kā novērojusi uzņēmēja Sandra Latiša, skolēniem ir grūti uzdrošināties uzrunāt uzņēmēju. Viņa aicina skolotājus ieplānot praktiskas tikšanās ar uzņēmējiem skolās vai to iestādēs, lai mazinātu skolēnu bailes un iedrošinātu tos. “Dažas komandas mani uzrunāja, citi painformēja, ka uzdevumu veikšanai ir izvēlējušies mani, bet tikai ar vienu komandu uzdevuma izpildē gājām roku rokā,” stāsta uzņēmēja, piebilstot, ka šādi labprāt būtu strādājusi arī ar citām komandām. Šāds individuālas pieejas darbs, diskusijas un skolēnu gatavība ieklausīties uzņēmējā ir noslēdzies ar vērtīgu rezultātu, par kuru uzņēmēja var būt pārliecināta - tas ir oriģināls, skaists un tieši viņai piemērots. Visu trīs klašu grupu uzvarētāju darbi tiks izmantoti S. Latišas uzņēmējdarbībā, kas arī bijis mērķis viņas dalībai konkursā.

KONKURSA “RADOŠĀ ZEMGALE” UZVARĒTĀJI:

SIA GUSTO

5.-6. klase
Gustavs Bačauskis, Juta Emīlija Kinta, Auces vidusskolas 5. klase, pedagogs - Indra Graudiņa.

7.-9. klase
Agnese Zvaigzne-Elksnīte, Karolīna Buķe, Lauma Kalniņa, Natālija Krasovska, Salas vidusskolas 8. klase, pedagogs - Inga Ozoliņa.

10.-12. klase
Ance Bukatova, Linda Ērika Latiņina, Iecavas vidusskolas 11. klase, pedagogs - Antra Pāruma.

Simpātiju balva:
Dārta Putne, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija 11. klase pedagogs - Inta Jorniņa.

UZŅĒMĒJA SANDRA LATIŠA

5.-6. klase
Toms Viekals-Gasjūns, Keila Lisovska, Jelgavas 4. sākumskola, 5. klase, pedagogs - Dina Sēja.

7.-9. klase
Enija Priživoite, Annija Marene, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 8. klase, pedagogs - Inta Jorniņa.

10.-12. klase
Enia Antanoviča, Marta Paula Brolīte, Helmuts Spriņģis, Roberts Vītols, Jelgavas 4. vidusskola, 11. klase, pedagogs - Lita Vanaga.

SIA PICU DARBNĪCA

5.-6. klase
Deivids Reinieks, Alise Paļule, Alekss Kupčus, Īslīces pamatskola, 6. klase, pedagogs - Rita Straumīte.

7.-9. klase
Kristers Litaunieks, Kristians Eltermanis, Markuss Vāne, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 8. klase, pedagogs - Horgan Joseph Jack.

SPECBALVA par īpašo māksliniecisko imidža reklāmu: Sindija Skujniece, Karīna Dumitroviča, Uzvaras pamatskola 7. klase, pedagogs - Daiga Sējēja.

10.-12. klase
Eva Evelīna Juse, Ilva Klovāne, Viktorija Umbraško, Matīss Klāvs Endzelis, Rihards Bečers, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 12. klase pedagogs - Rihards Matīss Vilcāns.

SIA IMIGA

5.-6. klase
Divas 1. vietas

1)Rūta Židova, Alīna Neija, Karīna Salmiņa, Aizkraukles novada vidusskola, 5. klase pedagogs - Kristīne Balta.         

2)Evelīna Ostvalde, Krista Grigoroviča, Aizkraukles novada vidusskola, 5. klase pedagogs - Kristīne Balta.

Pateicība par dalību: Sanita Skrimble, Evelīna Laukazīle, Aizkraukles novada vsk. 5. klase pedagogs - Kristīne Balta.

7.-9. klase
Veicināšanas balva: Megija Milliņa, Madara Dāviņa, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 7. klase, pedagogs - Dzintra Aploka.

10.-12. klase
Veicināšanas balva: Ania Antanoviča, Vanesa Akšanova, Ričards Grubinskis, Jelgavas 4. vsk, 11. klase, pedagogs - Lita Vanaga.

UZŅĒMĒJA ZANDA RAGELE

7.-9. klase
Raivo Sprostiņš, Emīls Strautiņš, Andīne Behtereva, Ronalds Krjahovs, Sanija Girgensone (jo īpaši), Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vsk., 9. klase, pedagogs - Dita Pavloviča.

SIA MILZU!

7.-9. klase
Estere Elizabete Ernstone, Paula Vecmane, Kristaps Rudmiezis, Armands Žaks, Ādams Zahniks, Garozas pamatskola, 8. klase, pedagogs - Eva Čata.

10.-12. klase
Sintija Klints, Līva Laiviņa, Eleonora Taube, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 12. klase, pedagogs - Matīss Rihards Vilcāns.

BIEDRĪBA “ŪSIŅŠ”

7.-9. klase
Ance Aināre, Tīna Mamaikina, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 7. klase, pedagogs - Dzintra Aploka, Inta Jorniņa.

UZŅĒMĒJA ILUTA STRAĢE

7.-9. klase
Anna Olsena, Melisa Telšinskaite, Amanda Čama, Sandis Grinbergs, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 8. klase, pedagogs – Horgan Joseph Jack.

SIA SAULES ALPAKAS

7.-9. klase
Pateicība: Elīza Putāne, Katrīna Apaļā, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 7. klase, pedagogs - Dzintra Aploka, Inta Jorniņa.

10.-12. klase
Luīze Liepiņa, Tīna Zaščerinska, Zita Tihonova – specbalva, Endija Kapele, Markuss Ošiņš, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vsk., 10. klase, pedagogs - Dita Pavloviča.

Pateicības: Linda Elva Andersone, Letīcija Līna Čerņeviča , Mišelle Drozdova, Jānis Bolšteins, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 11. klase, pedagogs - Inta Jorniņa.

ELEJAS GARDUMU NAMIŅŠ

10.-12. klase
Veicināšanas balva: Jekaterina Loce, Kristīne Evita Ivanova, Annika Koklīte, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 11. klase pedagogs - Inta Jorniņa.

Z/S “AVEŅI”

10.-12. klase
Sveic divas komadas !

1) Gerda Ella Ribakina, Evelīna Roze-Puja, Jelgavas 4. vsk, 11. klase, pedagogs - Lita Vanaga.

2) Līva Plociņa, Santa Zaķēna, Markuss Rūrāns, Zane Garsila, Ralfs Kļaviņš, Salas vsk., 11. klase pedagogs - Inga Ozoliņa.

ZPR SIMPĀTIJU BALVAS

5.-6. klašu grupā
Gustavs Bačauskis, Juta Emīlija Kinta, Auces vsk., 5. klase, pedagogs - Indra Graudiņa        

7.-9. klašu grupā
Kristiāns Ziediņš, Dzintra Aploka, Edvīns Daukuļs, Mārcis Lībietis, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 7. klase, pedagogs - Inta Jorniņa.

10.-12. klašu grupā
Anita Dille, Sigita Majevska, Gabriela Ozolniece, Danute Elīze Briģe, Jelgavas 4.vsk., 11. klase, pedagogs - Lita Vanaga.

Informāciju sagatavoja:
Zemgales plānošanas reģiona
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ilze Lujāne